Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsv. Trojice v Dobříši

Aktuality

5. benefiční koncert z cyklu "KONCERTY PRO VARHANY" - Pocta varhanám

5. benefiční koncert z cyklu
Sdružení pro obnovu dobříšských varhan zve všechny příznivce a milovníky hudby na koncert pořádaný v sobotu 26.11.2016 v Zrcadlovém sále dobříšského zámku od 19.00 hodin. Na pořadu zazní Koncert F-dur pro varhany a orchestr od F.X. Brixiho a Koncert g-moll pro varhany, tympány a smyčce od F.Poulemce. Jako bonus uslyšíme skladbu W.A.Mozarta Ch´io mi scordi di te pro soprán, klavír a orchestr a od O.Kukala skladbu Clarinettino pro klarinet a smyčce. Komorní orchestr Akademie Praha diriguje Pavel Hryzák, na varhany hraje Přemysl Kšica, soprán Bronislava Smržová Tomanová, klarinet Alois Maršner, klavír David Šugárek a na tympány Martin Kopřiva. Vstupné dobrovolné je určeno na obnovu dobříšských varhan

4.benefiční koncert z cyklu "KONCERTY PRO VARHANY" a na transparentním účtu přes půl milionu korun

4.benefiční koncert z cyklu
Dne 23. října 2016 se uskutečnil již 4. benefiční koncert z cyklu "KONCERTY PRO VARHANY" v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši na podporu projektu obnovy varhan.

Cena města Dobříše 2016

Cena města Dobříše 2016
V sobotu 17. září 2016 převzal z rukou starosty Mgr. Stanislava Vacka Cenu města Dobříše P. Stanislaw Góra, náš bývalý farář, který na Dobříši působil v letech 1998 – 2007, a současný prezident Arcidiecézní charity.

Sport a kultura nás spojuje!

Sport a kultura nás spojuje!
V neděli 18. září 2016 se do sportovní haly v Dobříši vrátila starořecká olympijská myšlenka harmonie těla a ducha – kalokagathia. Mladí florbalisté všech věkových kategorií během dne předváděli své umění v přátelských utkáních na podporu projektu obnovy dobříšských varhan.

3.benefiční koncert z cyklu KONCERTY PRO VARHANY

3.benefiční koncert z cyklu KONCERTY PRO VARHANY
V sobotu 10.9.2016 vystoupil v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši flétnový soubor Tibia Pragensis