Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsv. Trojice v Dobříši

Pán Prstenů - 1.benefiční koncert z 2.cyklu "KONCERTY PRO VARHANY"

Vážení přátelé hudby, Sdružení pro obnovu dobříšských varhan Vás zve na zahajovací benefiční koncert 2. ročníku cyklu „KONCERTY PRO VARHANY“ do Zrcadlového sálu dobříšského zámku, pořádaný v neděli 26. března 2017 od 18.00 hodin. Přivítáme studenty z University v Southamptonu z Velké Británie, kteří při svém turné po Čechách vystoupí na Zámku Dobříš, Lázních Poděbrady a v koncertní síni pražského Hlaholu.

Komorní symfonický orchestr Sinfonieta uvede u příležitosti 120. výročí od smrti Johannese Brahmse čtvrtou  symfonii. Následovat pak bude romantická skladba Předehra Hebridy od Felixe Mendelssohna.

Po přestávce se představí Symfonický dechový orchestr se skladbou, složenou na motivy strhujícího příběhu kouzelného prstenu z knihy J. R. R. Tolkiena a to Symfonií č. 1  pod názvem Pán prstenů od skladatele Johanna de Meije. Dále v podání tohoto tělesa uslyšíme Čtyři skotské tance od Arnolda Malcolma.

Komorní symfonický orchestr Sinfonietta z University v Southamptonu je jediným souborem této university, který dává svým hudebníkům příležitost vyzkoušet si v každé sezóně práci s jiným profesionálním dirigentem. Přestože je zcela organizován samotnými studenty, svou hudební kvalitou a širokým záběrem repertoáru si rychle získal skvělou pověst a brzy začal spolupracovat s hudebníky z Royal College of Music, Bournemouth Symphony Orchestra a London Philharmonic Orchestra.

Symfonický dechový orchestr Univerzity v Southamptonu byl založen hráči na dřevěné a žesťové hudební nástroje a nyní sdružuje nejlepší univerzitní hudebníky. Současný repertoár zahrnuje mimo jiné  Gershwinovu Rhapsody in Blue, Maslanka´s Traveler a De Meijovu Symfonii č. 1.

Výtěžek dobrovolného vstupného je určen na podporu projektu obnovy varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši.

Fotogalerie